Strefa inspiracji z taśmą LED

Stosujemy ją chętnie w meblach kuchennych i salonowych, przy podwieszanych sufitach, wokół lustra, na zagłówku łóżka. Nadszedł więc czas, by zaprosić taśmę LED do ogrodu. Zobaczmy, jak i gdzie warto użyć tej wyjątkowej propozycji z kolekcji Libet Light by LightPro.

Na tarasie

To miejsce, gdzie chętnie spędzamy czas w gronie rodziny i przyjaciół lub relaksujemy się np. przy  dobrej książce. Subtelne podświetlenie wybranych stref wieczorową porą wprowadzi do otoczenia niezwykły klimat. Możemy poprowadzić taśmę wzdłuż krawędzi tarasu lub wyeksponować nią wybrane elementy umeblowania czy zabudowy, także bezpośrednio na elewacji budynku. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie takiego akcentu w nawierzchni, a konkretnie w fugach między płytami – oczywiście szczeliny muszą być odpowiednio szerokie.

Na schodach

Warto też pójść o krok dalej, łącząc walory estetyczne i praktyczne oświetlenia. Przykładem takiego działania będzie użycie taśmy na schodach, zarówno tarasowych, jak i prowadzących do domu lub innych miejsc na posesji.

Wzdłuż alejek

Ciągi komunikacyjne stanowią bardzo wdzięczny temat dla projektów iluminacji. Wzdłuż ścieżek doskonale sprawdzają się rozmaite modele smukłych opraw stojących i niewielkich reflektorów. Chcąc osiągnąć niebanalny efekt możemy też sięgnąć po taśmę LED, umieszczając ją przy obrzeżach alejki albo akcentując kolejne odcinki drogi światłem wydobywającym się bezpośrednio z fug między płytami lub kostkami.

W kwietnikach

A może tak cieszyć się pięknem przydomowej roślinności także po zmroku? Umieśćmy subtelne oświetlenie bezpośrednio w donicach i kwietnikach. A jeśli to dla nas za mało, podkreślmy ich sylwetki również od zewnątrz.

Przy murku

Równie interesujący efekt możemy osiągnąć umieszczając akcenty świetlne przy ogrodzeniach oraz na innych elementach ogrodowej architektury. Dzięki elastyczności oraz możliwości cięcia taśmy na fragmenty, mamy bardzo szerokie możliwości kreacyjne.

To tu, to tam

Warto szukać również własnych pomysłów na wykorzystanie tego wyjątkowego rozwiązania. Dajmy się ponieść wyobraźni, poczujmy jej moc i przekonajmy się, jak łatwo wprowadzić do znanych nam zakamarków zupełnie nowy blask.